ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Najwyższe odznaczenie „Solidarności” dla Jerzego Borowca

04-01-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Jerzy Borowiec działacz opozycji antykomunistycznej, były przewodniczący Komisji Wydziałowej NSZZ „Solidarność” w Hucie im. Marcelego Nowotki w Ostrowcu Świętokrzyskim, członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, został uhonorowany tytułem Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”.

Uroczyste wręczenie tytułu, przyznanego przez XXIX Krajowy Zjazd Delegatów, odbyło się  podczas spotkania opłatkowego Świętokrzyskiej „Solidarności”. - To odznaczenie jest dla mnie wielkim i bardzo osobistym wyróżnieniem. To, co robiłem było nie dla siebie samego, ale dla młodzego pokolenia. Mogę powiedzieć, że się spełniłem jako Polak, jako człowiek - powiedział Jerzy Borowiec.

- Na otrzymanie najwyższego odznaczenia „Solidarności” zasłużył sobie całym swoim życiem - zaznaczył Waldemar Bartosz, przewodniczący Świętokrzyskiej „Solidarności”.

W spotkaniu, z udziałem przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy, uczestniczyli nie tylko związkowcy, ale też wielu parlamentarzystów, reprezentantów różnych świętokrzyskich instytucji oraz przedstawicieli władz województwa i samorządowych, wśród nich prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz jego pełnomocnik - Danuta Papaj. - Solidarność, to nie tylko Związek Zawodowy. Solidarność to wielki symbol. Dziś razem z nami na sali jest tu "żywa historia"  Kielc i regionu świętokrzyskiego - podkreślił prezydent Kielc.

Był czas na złożenie sobie życzeń, na rozmowy i na podsumowania minionego roku. Artystyczną oprawę uroczystości stworzyli młodzi, uzdolnieni członkowie zespołu „Magiczne smyczki”.