ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

MOPR zachęca do udziału w programie finansowanym przez PFRON

07-01-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Rusza trzecia edycja programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami”. W ramach programu realizowanych będzie kilka obszarów. Jednym z nich jest likwidacja barier transportowych poprzez zakup specjalistycznych pojazdów, a także tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych bądź  dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w przypadku projektów służących aktywizacji i lub integracji osób niepełnosprawnych.
Dofinansowanie projektów może być udzielone jedynie w przypadku  zgodności tych projektów ze Strategią rozwiązywania problemów społecznych dla Miasta Kielce na lata 2014–2020. Projektodawcy, którzy chcą uczestniczyć w programie składają wnioski do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, ul. Studzienna 2, Dział Adaptacji Osób Niepełnosprawnych w następujących terminach: w przypadku obszarów B, C, D i G do 15.02.2019 r. (dotyczy jednostek podległych Gminie Kielce oraz organizacji pozarządowych), a w przypadku obszaru E do 31.10.2019 r. (dotyczy jednostek podległych Gminie Kielce). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej MOPR.