Kampania "Postępuj odpowiedzialnie z odpadami w Kielcach"

28-01-2019

Szczyt sezonu grzewczego to czas, gdy częściej niż zwykle dochodzi do pożarów pojemników na odpady-  przypomina firma Eneris Surowce.

W ramach kampanii „Postępuj odpowiedzialnie z odpadami w Kielcach” firma Eneris Surowce chce uczulić mieszkańców na problem właściwego zagospodarowywania popiołów z pieców czy kominków.

Pod żadnym pozorem nie można wrzucać gorącego popiołu do plastikowych pojemników na odpady. Pomijając zagrożenie związane z pożarem, pojemniki takie są bardzo ciężkie, przez co śmieciarki nie są w stanie ich podnieść. Zdarza się, że mieszkańcy zalewają popiół wodą, co powoduje jego zamarzanie przy minusowych temperaturach, przez co część odpadów z pojemnika nie może być wrzucona do skrzyni śmieciarki, tylko pozostaje przyklejona w pojemniku - czytamy w komunikacie.

Firma Eneris Surowce przypomina - w Kielcach mieszkańcy mogą wrzucać ostygnięty (zimny) popiół do plastikowych pojemników wyłącznie na odpady zmieszane, zapełniając 1/3 jego pojemności. ENERIS Surowce odbiera tego rodzaju odpad także w workach w kolorze czarnym, jednak trzeba je zakupić we własnym zakresie.