Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Antysmog - Kongres Ekologii Powietrza Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Kolejne spotkanie z rodzicami w sprawie podwójnego rocznika

28-01-2019

 

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Po raz kolejny z rodzicami uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjów spotkali się w ratuszu przedstawiciele władz miasta. W rozmowach o tzw. „podwójnym roczniku” uczestniczył dziś także Świętokrzyski Kurator Oświaty.


Marcin Różycki - zastępca prezydenta Kielc przypomniał, że w przyszłym roku szkolnym klasy będą liczyły po 34 uczniów. Nie będzie nauki w soboty, ale będzie nauka na dwie zmiany. Anita Stanisławska - dyrektor Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego Urzędu Miasta Kielce wyjaśniła, że w kolejnych latach system dwuzmianowy nie będzie już potrzebny.


Jak poinformował zastępca prezydenta Kielc, w tym roku szkolnym jest 100 oddziałów klas pierwszych, w przyszłym będzie ich 206. Miasto przygotowało 7072 miejsca w pierwszych klasach (3462 w liceach ogólnokształcących, 2778 w technikach i 816 w szkołach branżowych). W liceach powstanie około 500 miejsc więcej.

 

Obecnie w trzecich klasach kieleckich gimnazjów jest 1452 uczniów, zaś w VIII klasach - 1527. Nie można oszacować ilu uczniów z terenu województwa świętokrzyskiego będzie się starać o przyjęcie do szkół w Kielcach. - Wszystkimi siłami próbujemy podwoić liczbę miejsc w szkołach - zapewnił Marcin Różycki.


- Miasto jest przygotowane. Nikomu miejsca w pierwszej klasie nie zabraknie, choć nie wszyscy dostaną się do szkoły pierwszego wyboru i wymarzonej klasy - podsumował kurator Kazimierz Mądzik.


Na prośbę zastępcy prezydenta Kielc dyrektorzy szkół mają przygotować informację o zapotrzebowaniu na nauczycieli w związku z większą liczbą uczniów, która przyjdzie do szkół.


Pełnomocnik prezydenta Kielc - Danuta Papaj przychyliła się do proponowanego przez rodziców pomysłu przeprowadzenia ankiety wśród uczniów tak, aby sprawdzić, jakie szkoły i klasy będą wybierali podczas elektronicznego naboru. - Jesteśmy od tego, aby państwa słuchać, jeżeli państwo uważają, że ankieta pomoże się rozeznać w preferencjach dzieci, to uruchomimy taką ankietę -  podkreśliła. Poinformowała też, że w szkołach będzie więcej psychologów, tak aby złagodzić ewentualne negatywne skutki zwiększonej liczby uczniów. - Postaramy się wyeliminować wszystkie sytuacje, które da się przewidzieć - zapewniła.


Zapowiedziała także, że miasto będzie się starać o środki z ministerialnej puli (254 mln zł dla samorządów) na dostosowanie szkół do podwójnego rocznika.


Danuta Papaj poinformowała ponadto, że w środę na stronie Urzędu Miasta Kielce, w Aktualnościach, opublikowane zostaną dane dotyczące liczby planowanych na wrzesień 2019 r. pierwszych klas i miejsc w poszczególnych kieleckich szkołach średnich wraz z profilami.

 

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym