Kolejna edycja "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

01-02-2019

Fundacja Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta Kielce zapraszają na kolejną edycję Biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”,  który odbędzie się w dniu 3 marca br.

Bieg organizowany w Kielcach odbędzie się na dwóch dystansach – rodzinnym długości 1963 m (dystans nawiązuje symbolicznie do roku śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych - Józefa Franczaka ps. Lalek) oraz na dystansie 10 km. Opis tras biegów znajduję się w regulaminie.

Bieg honorowy na dystansie 1963 m. - start godzina 12.00
Jest to rodzinny happening, którego długość odnosi się do daty pojmania i śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek. Trasa poprowadzona zostanie głownie alejkami Parku Miejskiego i ulicą Paderewskiego.

Bieg Główny na 10 km - start godz. 12.00  to normalne zawody biegowe, poprowadzone ulicami miasta. Idealne dla zawodowców i biegaczy amatorów.

Punkt startu i mety na wszystkich dystansach zlokalizowany na terenie Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica w Kielcach (plac przed muszlą koncertową). Biuro Zawodów – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej ul. Zamkowa 3.

Idea biegu "Tropem Wilczym" powstała w roku 2013 i ma na celu   promocję biegania jako sposobu troski o dobra kondycję fizyczną oraz uczczenie pamięci bohaterów drugiej konspiracji lat 1944-1963 - Żołnierzy Wyklętych.
Bieg odbywa się w wielu miastach Polski i świata.

Start zapisów 1 lutego 2019 r.  od godz. 18.00

Zapraszamy!