Limitu w wyborze szkół i przedszkoli nie będzie

22-02-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Zmieniają się zasady naboru do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz przedszkoli prowadzonych przez Gminę Kielce. Do tej pory podczas rekrutacji można było wybrać maksymalnie trzy placówki. Nabór na nowy rok szkolny znosi ten limit, zatem dopuszcza się możliwość składania wniosków do dowolnej liczby placówek, które prowadzą postępowanie rekrutacyjne. Uchwałę, która ma na celu zwiększenie szans na korzystny wynik tego postępowania, jednogłośnie przyjęli kieleccy radni. Ci, którzy nie dostaną się do wymarzonych placówek, nadal będą mogli próbować swoich sił w naborze uzupełniającym.

I kolejna dobra wiadomość w kwestii organizacji sieci szkół pod potrzeby „podwójnego rocznika”. W środę został rozstrzygnięty przetarg na remont budynku przy ul. Warszawskiej, w którym mieścił się Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1. Dzięki temu będą się tam mogli przenieść  uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych, zaś do obecnej siedziby „Informatyka”  - Szkoła Podstawowa nr 8.

Jak podkreśla zastępca prezydenta Kielc, dzięki współpracy władz miasta, dyrektorów szkół, rodziców, radnych i kuratora, sprawy związane z dostosowaniem sieci szkół do „podwójnego rocznika” idą w dobrym kierunku.

Przypomnijmy, że z uwagi na przywrócenie ośmioklasowej podstawówki, w nowym roku szkolnym naukę w pierwszych klasach szkół średnich rozpoczną dwa roczniki. W Kielcach dotyczy do niemal 7 tysięcy uczniów.