Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Energetycznie i ekologicznie pod jednym dachem - ENEX, ENEX Nowa Energia i EKOTECH w Targach Kielce

27-02-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Energia i ochrona środowiska to tematy, które dotyczą każdego z nas. Co roku w Targach Kielce organizowane są wystawy dedykowane branży energetycznej oraz komunalnej. Targi Enex/ Enex Nowa Energia potrwają od 27 do 28 lutego, Ekotech zaś od 27 lutego do 1 marca. Tegorocznym wydarzeniom towarzyszy także I Kongres Ekologii Powietrza - #Antysmog.

 

ENEX/ ENEX Nowa Energia

Targi Enex/ Enex Nowa Energia od lat stanowią miejsce spotkań branży energetycznej, ułatwiają kontakt między przedsiębiorcami skupiającymi wokół energii pozyskiwanej w tradycyjny, ale także nowatorski  sposób. Targi Enex/ Enex Nowa Energia przeznaczone są dla branżowych zwiedzających, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE, ale także dla osób, które chcą zapoznać się z ekologicznymi i energetycznymi nowościami. Wśród firm nie zabraknie producentów paneli fotowoltaicznych, kotłów grzewczych czy pomp ciepła.

 

Targi EKOTECH

Targi EKOTECH to jedno z najważniejszych wydarzeń branży komunalnej w Polsce. Do kieleckiego ośrodka wystawienniczego przyjeżdżają najwięksi krajowi i zagraniczni wystawcy związani z ochroną środowiska oraz gospodarką odpadami. Wśród znajdują się firmy produkujące kontenery, oczyszczacze powietrza, czy śmieciarki. Wielu wystawców podkreśla, że Targi EKOTECH to miejsce, w którym nie tylko mogą zaprezentować swoją ofertę szerokiej publiczności, ale przede wszystkim podpisać kontrakty i umowy na dostawę sprzętu.

 

#Antysmog

Kongres Ekologii Powietrza obędzie się w Targach Kielce 28 lutego między 10:00 a 17:30. Organizatorem jest Urząd Miasta Kielce.

 

Kongres podzielono na cztery panele – pierwszy, który rozpocznie się o 10:00 dedykowany jest dzieciom i młodzieży ze szkół województwa świętokrzyskiego. Przygotowano dla nich m.in. warsztaty dotyczące elektromobilności, które przeprowadzi Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności. Ważnym elementem panelu będzie finał konkursu „Zaloguj powietrze”.

 

Oficjalne rozpoczęcie konferencji planowane jest na 12:00, a udział w wydarzeniu potwierdzili: Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, a także Michał Cieślak Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Gości witać będą pomysłodawca wydarzenia Prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Prezes Targów Kielce - dr. Andrzej Mochoń.

 

Pierwszy panel dedykowany jest samorządom, urzędnikom, a także wszystkim osobom podejmującym decyzje środowiskowe. Zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk z gmin należących Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego – m.in. z Morawicy, Nowin i Chmielnika. Uczestnicy spotkania pochylą się także nad tematem inwestowania w odnawialne źródła energii.

 

Kolejna część Kongresu Ekologii Powietrza przeznaczona jest dla właścicieli przedsiębiorstw, oferujących produkty proekologiczne, ale także szefom firm, których działalność wpływa na jakość powietrza. Organizatorzy przygotowali szereg wystąpień dotyczących elektromobilności, zagrożeń wynikających z niskiej emisji, a także propozycji urządzeń poprawiających jakość powietrza.

 

Ostatnia część spotkania, rozpoczynająca się o 16:30, dedykowana jest mieszkańcom Kielc i regionu. W panelu weźmie udział Prezydent Bogdan Wenta, a także przedstawiciele jednostek i wydziałów Urzędu Miasta. Podczas moderowanej dyskusji kielczanie będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób miasto walczy ze smogiem, jakie programy proekologiczne są realizowane przez władze i w jaki sposób można z nich skorzystać. Nie zabraknie również miejsca na pytania do włodarzy.

 

Więcej na www.targikielce.pl

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571