Spotkanie partnerów projektu "Wolontariat w Twoim mieście, w Twoim regionie"

28-02-2019

„Wolontariat w Twoim mieście, w Twoim regionie” to  projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +, który został wybrany do dofinansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez Komisję Europejską.

Liderem projektu jest Miasto Kielce a partnerami są Klub Balonmano Granollers, (Hiszpania),  Lugi HF (Szwecja), Młodzieżowe Centrum  Kultury z  Mariboru (Słowenia), Urząd Miasta z Bragi i Budapesztu (Portugalia, Węgry) oraz Piłkarski Klub Željezničar z Sarajewa (Bośnia i Hercegowina). Każdy z nich posiada doświadczenie i wiedzę w dziedzinie  sportu i wolontariatu sportowego na podstawie, których można będzie stworzyć modelowy program funkcjonowania i szkolenia wolontariuszy.

Pierwsze międzynarodowe spotkanie partnerów projektu  odbywa się w Hotelu Dal Kielce, ul. Piotrkowska 12. Gospodarzem spotkania jest Prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Celem projektu jest  promowanie wolontariatu  w sporcie poprzez wypracowanie dobrych praktyk,  które będzie można  wdrożyć w każdym kraju europejskim oraz stworzenie programu treningowego dla wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem sportowym. Miasto Kielce w ramach ww. projektu ma szansę wzmocnić swoje kompetencje w obszarze sportu i społeczeństwa obywatelskiego.

Program spotkania