Mieszkańcy rozmawiali z Prezydentem o smogu

28-02-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Ostatnią częścią odbywającego się po raz pierwszy w Kielcach Kongresu Ekologii Powietrza było spotkanie Prezydenta Bogdana Wenty z mieszkańcami. Dyskusję zdominował temat niskiej emisji i palenia śmieci. W trakcie odbywającego się w naszym mieście Kongresu Ekologii Powietrza podejmowano wiele tematów, w tym te dotyczące realizacji działań państwa i władz miasta zmierzających do minimalizacji problemu smogu. Ostatnim akcentem wydarzenia było spotkanie Prezydenta Miasta Bogdana Wenty z mieszkańcami Kielc. Prezydent podsumował Kongres i wspomniał też o kierunkach działań miasta zmierzających do poprawy jakości powietrza. Dzięki uczestnikom debaty mieszkańcy poznali również założenia rządowego programu „Czyste Powietrze”, przedstawiła je Katarzyna Kitlińska, doradca energetyczny z WFOŚiGW w Kielcach, propozycje rozwiązań dotyczących przyłączania do sieci ciepłowniczej MPEC Sp. z o.o. zaprezentował je Jan Karwasiński, prezes zarządu spółki oraz realizowanego przez miasto Programu Ograniczania Niskiej Emisji, którego założenia zaprezentował Grzegorz Wnuk, dyrektor Wydziału Zarządzania Energią UM Kielce. W trakcie dyskusji mieszkańcy zwracali uwagę na problem spalania śmieci w budynkach wielorodzinnych przy ulicy Bema, jakości powietrza na Pakoszu czy też emisji zanieczyszczeń przez Elektrociepłownię Kielce.