Pobiegli „Tropem Wilczym”

03-03-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Kielce znalazły się w gronie miast, w których odbyły się biegi upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. W tegorocznej edycji biegu „Tropem Wilczym” wzięła udział liczna grupa biegaczy z Kielc i regionu, w tym m.in. Sandomierza, Skarżyska – Kamiennej, Daleszyc, Mniowa, Miedzianej Góry, Jędrzejowa, Końskich czy Staszowa. Była to zarazem inauguracja sezonu biegowego w naszym mieście.

Bieg rozegrany został na dwóch dystansach. Ponad 200 biegaczy stanęło na starcie biegu krótkiego, liczącego 1963 metry. Dystans tego współzawodnictwa dla początkujących nawiązywał symbolicznie do roku śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. Lalek. Drugi to bieg główny na dystansie 10 km. Trasy obu biegów poprowadzono w ścisłym centrum Kielc.

W biegu krótkim, w kategorii kobiet, najszybciej linię mety przecięła Julia Szymkiewicz, a kolejne miejsca zajęły Wiktoria Bielecka i Wiktoria Banaś. Wśród mężczyzn zwyciężył Jakub Pączkiewicz na finiszu pokonując Łukasza Łakomca i Jakuba Gawła.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły uczestnikom biegu głównego, choć w nim od startu  do samej mety prowadził Damian Noga, który do Kielc przyjechał z miejscowości Kłoda w powiecie sandomierskim. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Biskupski i Michał Bąk.

Wśród pań najszybszą okazała się Aleksandra Śnioch, a drugie i trzecie miejsce zajęły: Wioletta Kierczyńska i Klaudia Szmigiel. W sumie w biegu głównym wystartowało 805 zawodników.

Bieg „Tropem Wilczym” miał jeszcze jedno ważne przesłanie. To cel charytatywny czyli zbiórka pieniędzy na pomoc Bartkowi i 18 miesięcznej Małgosi, która jest ciężko chora.\

Organizatorem biegu był Urząd Miasta, a ogromną pomoc udzieliło Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy „SieBiega”.