Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta

08-03-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

W ratuszu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Do proponowanego porządku obrad wprowadzone zostały zmiany polegające na uwzględnieniu autopoprawek do projektów uchwał dotyczących Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019 – 2045 i budżetu na rok bieżący.

Rekomendacje przedmiotowych uchwał przedstawiła Beata Pawłowska, skarbnik miasta.

Danuta Papaj, Pełnomocnik Prezydenta ds. Finansów, Budżetu i Przedsiębiorczości zapewniła obecnych podczas sesji pracowników Teatru „Kubuś”, że miasto nie wycofuje się z realizacji nowej siedziby teatru.

Mieczysław Pastuszko, dyr. Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi wyjaśnił też, że pieniądze w ramach RPO na ten projekt są przyznane. Jednak miasto oczekuje na ostateczną decyzję instytucji zarządzającej.

Obok wspomnianego tematu radni zajęli się również sprawą projektu przebudowy ulic Witosa i Zagnańskiej. Dyskusji przysłuchiwała się liczna grupa mieszkańców ulicy Witosa, która jest przeciwna realizacji tej inwestycji w kształcie proponowanym przez miasto.

W głosowaniu radni 19 głosami za przy 1 przeciw oraz 1 niegłosującym zgodzili się na przekazanie dodatkowych pieniędzy na przebudowę ulicy Witosa i Zagnańskiej kosztem innych inwestycji. W czasie odłożona będzie też budowa nowej siedziby teatru "Kubuś". W trakcie ostatniego głosowania radni podjęli jednogłośnie uchwałę zmieniającą tę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w Europejskim Banku Inwestycyjnym.