Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

100 dni prezydentury Bogdana Wenty

04-03-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

O stu dniach swojej prezydentury opowiedział na konferencji prasowej w ratuszu Bogdan Wenta. Poinformował, że zakończono kontrole w podległych Miastu jednostkach, jak MOPR, Miejska Kuchnia Cateringowa, KCK, MOSiR, KPT, Straż Miejska czy Dom Środowisk Twórczych. Audytowano także wydziały ratusza. Kontrole wykazały pewne nieprawidłowości. Będą też przeprowadzone w kolejnych jednostkach. Ich wynikom poświęcona zostanie osobna konferencja prasowa. Podobnie, jak na osobnym spotkaniu zostaną przedstawione szczegóły, dotyczące zapowiadanej reorganizacji Urzędu Miasta Kielce. Prezydent potwierdził zmniejszenie do około 15 liczby wydziałów ratusza. Prace nad szczegółami nowych kompetencji i podziałem zadań trwają.


Wyzwaniem dla nowych władz miasta jest wynikający z reformy oświaty tzw. podwójny rocznik. Jak poinformował Marcin Różycki, zastępca Prezydenta Kielc, dzięki współpracy z dyrektorami szkół udało się utworzyć więcej miejsc, niż planowanych na nowy rok szkolny uczniów klas pierwszych.


Bogdan Wenta podkreślił, że sprawą niezwykle dla niego istotną jest rozbudowa ulicy Zagnańskiej i Witosa, także z tego względu, że wiążą się z nią dwa ważne węzły komunikacyjne. Temu tematowi poświęcona będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która odbędzie się w piątek 8 marca.


Na konferencji poruszono także sprawę rezygnacji przez władze Kielc z certyfikatu zarządzania jakością ISO. Wprowadzane jest natomiast Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją. Ma to usprawnić obsługę mieszkańców i umożliwić kontrolę stanu załatwiania każdej sprawy.


Podsumowując 100 dni prezydentury Bogdan Wenta przypomniał setki spotkań, jakie w tym czasie odbył, m.in. związanych z wykreowaniem linii współpracy z organizacjami pozarządowymi, zamianą działki Narodowego Funduszu Zdrowia pod potrzeby Głównego Urzędu Miar, czy  programem Erasmus +. Podkreślił, że szczególnie ważne są dla niego spotkania z mieszkańcami. 


Zapowiedział też kontynuację działań, które zainaugurowano Kongresem Antysmog,  a także te wydarzenia, które są ważne z punktu widzenia promocji miasta. To zbliżające się Dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej, z udziałem prezydentów Węgier i Polski. Odbędą się w dniach 21 - 24 marca w Kielcach.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571