100 dni prezydentury Bogdana Wenty

04-03-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

O stu dniach swojej prezydentury opowiedział na konferencji prasowej w ratuszu Bogdan Wenta. Poinformował, że zakończono kontrole w podległych Miastu jednostkach, jak MOPR, Miejska Kuchnia Cateringowa, KCK, MOSiR, KPT, Straż Miejska czy Dom Środowisk Twórczych. Audytowano także wydziały ratusza. Kontrole wykazały pewne nieprawidłowości. Będą też przeprowadzone w kolejnych jednostkach. Ich wynikom poświęcona zostanie osobna konferencja prasowa. Podobnie, jak na osobnym spotkaniu zostaną przedstawione szczegóły, dotyczące zapowiadanej reorganizacji Urzędu Miasta Kielce. Prezydent potwierdził zmniejszenie do około 15 liczby wydziałów ratusza. Prace nad szczegółami nowych kompetencji i podziałem zadań trwają.

Wyzwaniem dla nowych władz miasta jest wynikający z reformy oświaty tzw. podwójny rocznik. Jak poinformował Marcin Różycki, zastępca Prezydenta Kielc, dzięki współpracy z dyrektorami szkół udało się utworzyć więcej miejsc, niż planowanych na nowy rok szkolny uczniów klas pierwszych.

Bogdan Wenta podkreślił, że sprawą niezwykle dla niego istotną jest rozbudowa ulicy Zagnańskiej i Witosa, także z tego względu, że wiążą się z nią dwa ważne węzły komunikacyjne. Temu tematowi poświęcona będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która odbędzie się w piątek 8 marca.

Na konferencji poruszono także sprawę rezygnacji przez władze Kielc z certyfikatu zarządzania jakością ISO. Wprowadzane jest natomiast Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją. Ma to usprawnić obsługę mieszkańców i umożliwić kontrolę stanu załatwiania każdej sprawy.

Podsumowując 100 dni prezydentury Bogdan Wenta przypomniał setki spotkań, jakie w tym czasie odbył, m.in. związanych z wykreowaniem linii współpracy z organizacjami pozarządowymi, zamianą działki Narodowego Funduszu Zdrowia pod potrzeby Głównego Urzędu Miar, czy  programem Erasmus +. Podkreślił, że szczególnie ważne są dla niego spotkania z mieszkańcami.

Zapowiedział też kontynuację działań, które zainaugurowano Kongresem Antysmog,  a także te wydarzenia, które są ważne z punktu widzenia promocji miasta. To zbliżające się Dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej, z udziałem prezydentów Węgier i Polski. Odbędą się w dniach 21 - 24 marca w Kielcach.