Moda z dwudziestolecia międzywojennego w recyklingowym wydaniu

04-03-2019

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło rozstrzygnięciu Konkursu Ekologiczno – Patriotycznego „Eko – Maniacy czyli Dama i Dżentelmen w Niepodległej Polsce”. Konkurs zorganizowany został przez Przedszkole Samorządowe nr 39 w Kielcach, a polegał na zaprojektowaniu oraz wykonaniu z surowców wtórnych stroju nawiązującego do mody z lat 1918 – 1939. We współzawodnictwie wzięło udział 25 placówek samorządowych.

Młodzi projektanci zaprezentowali na sobie szeroką gamę ubiorów od sukienek wieczorowych, przez koktajlowe aż po te używane na co dzień. Uwagę jury przyciągała różnorodność nakryć głowy, kapeluszy, toczków, welonów czy wreszcie dodatków w postaci fantazyjnych torebek. Równie pomysłowe okazały się stroje z niewielkiej kolekcji dla panów. Autorzy strojów nie ułatwili zadania profesjonalnemu jury.

Nagrody specjalne przyznano Natalii Sadowskiej z Przedszkola nr 4, Natalii Tereba z Przedszkola nr 19 oraz dla Nice Jarczyńskiej z Przedszkola nr 39. Trzecie miejsce zdobyła Nikola Banasik z Przedszkola nr 36, drugie Bartosz Molenda z Przedszkola nr 3, a pierwsze Natalia Chatys z Przedszkola nr 34. Przyznano też dziesięć wyróżnień.

Bardzo atrakcyjne nagrody dla młodych projektantów w postaci sprzętu rtv, książek, gier dydaktycznych ufundowali: Wodociągi Kieleckie, Urząd Miasta i liczne grono sponsorów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Kielc Bogdan Wenta.