Spotkanie z aktorem Andrzejem Grabowskim

05-03-2019

Dom Kultury Zameczek zaprasza mieszkańców Kielc na spotkanie z aktorem Andrzejem Grabowskim, które odbędzie się 14 marca o godzinie 18.00 w siedzibie placówki przy ul. Słowackiego 23. Wstęp wolny (zaproszenia do odbioru w sekretariacie DK Zameczek).

Andrzej Grabowski - Andrzej Grabowski to ceniony polski aktor teatralny i filmowy. Swoją karierę rozpoczynał w Krakowie, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Widzowie kojarzą go z serialów "Złotopolscy" oraz bijącego rekordy popularności "Świat według Kiepskich", w którym rola przyniosła Grabowskiemu popularność. W 1972 roku Grabowski zagrał w miniserialu "Odejścia, powroty". Później grał jedynie epizodyczne, niewymieniane w czołówkach role, co zmieniło się w 1989 roku, gdy wcielił się w postać Stefana Sapieja w filmie "Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce". Do 1997 roku znów grał jedynie epizodyczne role. W 1997 roku zaczął występować w serialu "Złotopolscy" emitowanym przez TVP2 i zagral Andrzeja Jurewicza w "Bożej podszewce". W 1999 roku nastąpił przełom wraz z angażem do serialu komediowego "Świat według Kiepskich". Wcielił się tam w rolę Ferdynanda Kiepskiego - leniwego, uzależnienonego od alkoholu mieszkańca bloku w biednej dzielnicy. Ta rola przyniosła mu ogromną popularność. Od tamtej pory zagrał w takich produkcjach, jak: "Kariera Nikosia Dyzmy" (2002), "Zróbmy sobie wnuka" (2003), serial "Pitbull" (2005-2008), "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" (2006), "Pod Mocnym Aniołem" (2014), "Pitbull. Nowe porządki" (2016).