"Zameczek" na Dzień Kobiet

08-03-2019
Z okazji Dnia Kobiet Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na wyjątkowy artystyczny wieczór dla pań. 8 marca o godzinie 18.00 na scenie Domu Kultury "Zameczek" wystąpi w specjalnie na ten wieczór przygotowanym repertuarze kapela Jędrusie. Po koncercie w galerii ART-STYL odbędzie się otwarcie wystawy fotografii autorstwa Urszuli Kempnej.

Kapela Jędrusie -  to sześcioosobowa  grupa folkowa łamiąca stereotypy, w brzmieniu której fani rocka usłyszą mocne dźwięki gitary solowej, połączone z folkowym charakterem instrumentów dętych i akordeonu. Ta mocno wybuchowa mieszanka to styl "power folk" i taki też nosi tytuł ich pierwsza płyta. Tradycyjne melodie w aranżacji kapeli oraz ich własne kompozycje cieszą się dużym uznaniem słuchaczy w każdym wieku.  Jędrusie mogą się pochwalić udziałem w ósmej edycji programu ,,Must be the music”, w programach śniadaniowych TVP 1, TVP 2, czy też w licznych festiwalach, m.in. „Festiwal Muzyczny Scyzoryki 2017”, w którym zostali nagrodzeni w kategorii folk i etno. Wykonują supporty przed  gwiazdami takimi jak:  Enej, Pectus, Kayah, Golec uOrkiestra, Akcent.

Urszula Kempny (Óla Key)  - twórczyni stosująca wiele środków wyrazu, tj. malarstwo, fotografia, sztuka użytkowa - biżuteria, krawiectwo, performers. Głównym źródłem jej inspiracji jest natura, w której łączy i przeistacza cztery żywioły Ziemi. Swoją twórczość rozpoczęła w latach 80. malując pierwsze abstrakcje, szyjąc stroje i wykonując biżuteryjne dodatki oraz uczestnicząc w eksperymentach ciemni fotograficznej. Od 25 lat zawodowo zaangażowana w fotografię i sztukę. Uczestniczka licznych plenerów fotograficznych i wystaw. Organizatorka i prowadząca kursy fotograficzne i plastyczne. Jurorka oraz prezenterka swoich kreacji podczas pokazów strojów ekologicznych i teatralnych.