Impreza branży techniki scenicznej zadebiutowała w Targach Kielce

07-03-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Digital Stage Europe and Light Event czyli Międzynarodowe Targi Sprzętu Studyjnego, Estradowego, Nagłośnienia i Oświetlenia to wydarzenie, które zadebiutowało w tegorocznym katalogu targowym kieleckiego ośrodka wystawienniczego.
Impreza zgromadziła wystawców specjalizujących się w produkcji i dystrybucji wyrobów tej branży z Europy, głownie z Polski. Nie zabrakło też firm, których domeną jest wynajmowanie takiego sprzętu. Tak więc na stoiskach znajdziemy nie tylko najnowszy sprzęt studyjny, estradowy, nagłośnieniowy czy oświetleniowy, ale też m.in. systemy ułatwiające zarządzanie różnymi wydarzeniami artystycznymi czy scenicznymi.

Wśród firm wystawiających się w Centrum Kongresowym nie mogło zabraknąć kieleckiego akcentu czyli prezentacji Muzeum Laurensa Hammonda. To jedyna w kraju placówka mająca w swoich zbiorach kilkadziesiąt egzemplarzy organów Hammonda i innych wynalazków tego genialnego amerykańskiego inżyniera. Stoisko muzeum cieszyło się sporym zainteresowaniem gości targowych.
Program targów wzbogaciły liczne wydarzenia towarzyszące, w tym konferencje i szkolenia, prelekcje, pokazy sprzętu muzycznego, oświetleniowego czy nagłośnieniowego oraz widowiskowe koncerty.

Digital Stage Europe and Light Event potrwają do soboty 9 marca.