Spotkanie autorskie w Muzeum Historii Kielc

11-03-2019

Podwójne spotkanie autorskie z Anną Myślińską oraz Teresą i Zdzisławem Sabat zorganizowało Muzeum Historii Kielc. Autorzy opowiedzą o swoich najnowszych książkach.

Anna Myślińska jest autorką książki pt. „Obrona Lwowa w malarstwie polskim1918-1939". Publikacja  to jeden z akcentów obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Autorka przywraca społecznej pamięci Polaków setną rocznicę walk o Lwów toczonych w listopadzie 1918r.  Książka przedstawia zapomniane obrazy i opisuje ich późniejszą ekspozycję m.in. w Muzeum Obrony Lwowa. Publikację wydano dzięki Kieleckiemu Towarzystwu Naukowemu i Oddziałowi Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich.

Teresa i Zdzisław Sabat są autorami serii „Sabat dla cmentarzy” poświeconej kieleckim cmentarzom. W Muzeum Historii Kielc opowiedzą o swej najnowszej książce pt. „Cmentarz Partyzancki w Kielcach". Publikacja w całości poświecona jest cmentarzowi wojennemu (partyzanckiemu) przy ul. Ściegiennego.  Jest swojego rodzaju słownikiem biograficznym osób, które spoczywają na tamtejszym cmentarzu. Opracowanie wydano na zlecenie Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Na wydarzenie zapraszamy 20 marca o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie http://www.mhki.kielce.eu/zawartosc/podwojne-spotkanie-autorskie