AGROTECH największy w historii i pełen premier rolniczych

14-03-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Ponad 1000 nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych o wadze setek ton, 750 wystawców z 25 krajów świata i rekordowa powierzchnia ponad 66 tysięcy metrów kwadratowych w 11 halach i na terenie zewnętrznym. To obiecująca zapowiedź jubileuszowej, 25. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej, która rozpoczęła sie dziś w kieleckim ośrodku wystawienniczym Targach Kielce.

- AGROTECH to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane w halach wystawienniczych. Wciąż jest to największa wystawa targowa w Polsce, spośród wszystkich branż gospodarki. Targi objęte są patronatem Ministerstwa. Już te dwa fakty czynią z targów techniki rolniczej w Kielcach miejsce, które warto odwiedzić, by przekonać się,  jak wygląda nowoczesne rolnictwo według międzynarodowych liderów rynku. W ubiegłym roku wystawę odwiedziło ponad 70 000 zwiedzających – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.  - Dzięki stałej, dobrej współpracy z instytucjami i organizacjami rolniczymi w Kielcach odbywają się tu konferencje, warsztaty, spotkania doradcze. Od 25 lat ułatwiamy polskim rolnikom dostęp do specjalistycznej wiedzy, a to wielka wartość. Zapraszam na to wyjątkowe święto.

Liderzy branży w komplecie

W 2019 roku targi już osiągnęły rekord powierzchni wystawienniczej – to ponad 66 tysięcy metrów kwadratowych, a ekspozycje firm oferują wszystko, co potrzebne jest w gospodarstwach rolnych na miarę XXI wieku. Tegoroczny AGROTECH znów gromadzi największych graczy branży. Pojawią się między innymi: Case, New Holland, AGCO, John Deere, Farmtrac, Zetor, Kuhn, McCormick, Manitou, Kubota, Ursus, Krukowiak, Claas, Same Deutz Fahr i wiele innych firm.
Premiery i nowości

Jubileuszowe targi w Kielcach będą od 15 do 17 marca miejscem prezentacji wielu premier ciągników i maszyn. Będą takie nowinki, jak ciągnik New Holland napędzany metanem, ciągnik Case Maxxum 145 Multicontroller - „Ciągnik Roku 2019”. Podczas targów odbędzie się polska premiera ciągnika 5090D Keyline marki Deutz-Fahr. Firma ZETOR pokaże w Kielcach po raz pierwszy  Zetor Proxima CL 110, wprowadzony do oferty w tym roku tylko w Polsce. W innych krajach będzie dostępny dopiero od połowy sezonu 2019. Targi odwiedzą popularni blogerzy i youtuberzy rolniczy, zagraniczne delegacje.

LAS-EXPO z pokazami

Od 19 lat targom AGROTECH towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. W tym roku prezentuje się na nich kilkadziesiąt firm branży z Polski, Włoch i Słowenii. Przewidziano na nich między innymi premierę nowych pilarek Husqvarna, pokaz pierwszej na świecie kosiarki z napędem 4x4, czy pokazy pracujących linii do obróbki drewna, występy sygnalistów i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do Targów Kielce od piątku 15 marca w godzinach 10-17, oraz w sobotę i niedzielę 16-17 marca od 9 - 17. Ceny biletów wstępu to 10 zł normalny i 5 zł ulgowy.