Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Spotkanie z Archimedesem, Newtonem i Ciotką Grawitacją w Amfiteatrze Kadzielnia z okazji Dnia Dziecka

14-03-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Mistrzostwa Polski Cheerleaders PsCh oraz spektakl familijny „Archimedes” były tematem konferencji prasowej z udziałem władz miasta, kierownictwa Wydziału Kultury, Sportu i Promocji kieleckiego ratusza oraz Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Od 15 do 17 marca w na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca prezentować się będą uczestnicy XXII Mistrzostw Polski Cheerleaders PsCh. W sumie 2100 osób w różnym wieku. 84 trenerów z najważniejszych ośrodków w Polsce, 49 klubów i 50 konkurencji - to impreza w liczbach. Najmłodsza zawodniczka ma 4 lata, najstarsza - 82.

 

Organizatorami Mistrzostw są Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders oraz Kielecki Teatr Tańca. Impreza jest biletowana. Blok  eliminacji i finałów rozpocznie się 15 marca o godz. 8.30. Oficjalne otwarcie Mistrzostw, połączone z prezentacja klubów - 16 marca o godz. 17.30. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej (psch.pl/pl/). Patronat honorowy sprawuje m.in. prezydent Kielc.

 

Kolejną imprezą z dużym rozmachem, na którą zaprasza Miasto Kielce jest  Spotkanie z Archimedesem, Newtonem i Ciotką Grawitacją. Odbędzie się w Amfiteatrze Kadzielnia z okazji Dnia Dziecka. Musicalowy spektakl familijny pn. „Archimedes”, współtworzony jest przez: Miasto Kielce oraz agencję artystyczną Prom Art. Producentem i pomysłodawcą widowiska jest Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej na rzecz twórczości dla dzieci.

 

„Archimedes” to nowatorski i edukacyjny spektakl muzyczny dla dzieci, wyreżyserowany przez autora wielu musicali i spektakli komediowych Krzysztofa Jaślara. W roli głównej - profesora Rozumnego, wystąpi Krzysztof Tyniec. Podczas spektaklu, w pełnych humoru tekstach piosenek zaczerpniemy wiedzy o odkryciu dynamitu i jego konsekwencjach, o odkryciu Newtona i jego słynnym jabłku, o gotującej się wodzie, skaczącej pokrywce oraz o wynalazku parowozu pewnego Szkota. Temperaturę widowiska podniosą ekwilibrystyczne układy grupy akrobatyczno-tanecznej w znakomitej i efektowej oprawie oświetleniowej.

 

Uzupełnieniem musicalu będą liczne atrakcje i niespodzianki. Od godz. 18:00 otworzone zostaną: rozbudowana strefa zabawy oraz strefa bufetowa, zlokalizowane na koronie amfiteatru. Bilety na widowisko już są dostępne m.in. w bileteriach on-line.


W przygotowanie atrakcji na tegoroczny Dzień Dziecka zaangażowało się wiele podmiotów: Energetyczne Centrum Nauki, Kompleks Świętokrzyska Polana, Robie Sobie Dizajn, Językowa Akademia Przedszkolaka, Manufaktura Słodyczy & Kawiarnia Magia Karmelu oraz Cukiernia Świat Słodyczy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP3, Echo Dnia, Radio Kielce, Meloradio oraz Rodzicowo.pl.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571