Spotkanie z Archimedesem, Newtonem i Ciotką Grawitacją w Amfiteatrze Kadzielnia z okazji Dnia Dziecka

14-03-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Mistrzostwa Polski Cheerleaders PsCh oraz spektakl familijny „Archimedes” były tematem konferencji prasowej z udziałem władz miasta, kierownictwa Wydziału Kultury, Sportu i Promocji kieleckiego ratusza oraz Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Od 15 do 17 marca w na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca prezentować się będą uczestnicy XXII Mistrzostw Polski Cheerleaders PsCh. W sumie 2100 osób w różnym wieku. 84 trenerów z najważniejszych ośrodków w Polsce, 49 klubów i 50 konkurencji - to impreza w liczbach. Najmłodsza zawodniczka ma 4 lata, najstarsza - 82.

Organizatorami Mistrzostw są Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders oraz Kielecki Teatr Tańca. Impreza jest biletowana. Blok  eliminacji i finałów rozpocznie się 15 marca o godz. 8.30. Oficjalne otwarcie Mistrzostw, połączone z prezentacja klubów - 16 marca o godz. 17.30. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej (psch.pl/pl/). Patronat honorowy sprawuje m.in. prezydent Kielc.

Kolejną imprezą z dużym rozmachem, na którą zaprasza Miasto Kielce jest  Spotkanie z Archimedesem, Newtonem i Ciotką Grawitacją. Odbędzie się w Amfiteatrze Kadzielnia z okazji Dnia Dziecka. Musicalowy spektakl familijny pn. „Archimedes”, współtworzony jest przez: Miasto Kielce oraz agencję artystyczną Prom Art. Producentem i pomysłodawcą widowiska jest Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej na rzecz twórczości dla dzieci.

„Archimedes” to nowatorski i edukacyjny spektakl muzyczny dla dzieci, wyreżyserowany przez autora wielu musicali i spektakli komediowych Krzysztofa Jaślara. W roli głównej - profesora Rozumnego, wystąpi Krzysztof Tyniec. Podczas spektaklu, w pełnych humoru tekstach piosenek zaczerpniemy wiedzy o odkryciu dynamitu i jego konsekwencjach, o odkryciu Newtona i jego słynnym jabłku, o gotującej się wodzie, skaczącej pokrywce oraz o wynalazku parowozu pewnego Szkota. Temperaturę widowiska podniosą ekwilibrystyczne układy grupy akrobatyczno-tanecznej w znakomitej i efektowej oprawie oświetleniowej.

Uzupełnieniem musicalu będą liczne atrakcje i niespodzianki. Od godz. 18:00 otworzone zostaną: rozbudowana strefa zabawy oraz strefa bufetowa, zlokalizowane na koronie amfiteatru. Bilety na widowisko już są dostępne m.in. w bileteriach on-line.

W przygotowanie atrakcji na tegoroczny Dzień Dziecka zaangażowało się wiele podmiotów: Energetyczne Centrum Nauki, Kompleks Świętokrzyska Polana, Robie Sobie Dizajn, Językowa Akademia Przedszkolaka, Manufaktura Słodyczy & Kawiarnia Magia Karmelu oraz Cukiernia Świat Słodyczy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP3, Echo Dnia, Radio Kielce, Meloradio oraz Rodzicowo.pl.