"Młodzieżowe Rozprawy o Europie”

11-04-2019

Prezydent Bogdan Wenta był dziś gościem spotkania z cyklu "Młodzieżowych Rozpraw o Europie” organizowanego przez Stowarzyszenie Rozprawy o Europie i I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Tematem dyskusji z kielecką młodzieżą oraz przedstawicielami środowisk pedagogicznych była "Unia Europejskiej - szanse i wyzwania". Prezydent Kielc Bogdan Wenta mówił także o swoich doświadczenaich z okresu pracy w Parlamencie Europejskim. Spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Żeromskiego w Kielcach.

Wydarzenie organizowane było w ramach projektu „Młodzieżowe Rozprawy o Europie” współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+. Na zaproszenie Stowarzyszenia Rozprawy o Europie we wcześniejszych debatach z młodzieżą wzięli udział Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Kielcach ambasador Marek Prawda oraz prezydent Starachowic Marek Materek.