Najważniejsze wyzwanie - egzamin gimnazjalny

09-04-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego, dotyczące sytuacji związanej z trwającym strajkiem nauczycieli, odbyło się dziś rano w ratuszu. Według raportów zebranych na godzinę 9.15 w Kielcach strajkuje 1022 nauczycieli, 301 nie uczestniczy w akcji.  Protest kontynuują wszystkie szkoły podstawowe, 16 ponadgimnazjalnych oraz 8 przedszkoli (wszystkich przedszkoli jest 33). Rano do szkół przyszło 554 dzieci i młodzieży.

Szefowie wszystkich instytucji kultury, sportu oraz pomocy społecznej przekazali ofertę zajęć czy formy opieki, jaką mogą objąć dzieci w razie potrzeby. Wykaz placówek MOPR - świetlic i klubów, które zapewnią dzieciom opiekę dostępny jest na stronie www.um.kielce w dziale Aktualności.
Podjęto decyzję, żeby najmłodszych dzieci nie przewozić na zajęcia w mieście, ale aby były one organizowane w placówkach, do których na co dzień uczęszczają.

Podobnie dzieci pracowników Urzędu Miasta, w razie potrzeby opiekę i program zajęć będą miały zapewnione.

Na razie nie wiadomo jak długo strajk potrwa. Jeżeli przedłuży się do środy, protestujący nauczyciele nie będą nadzorowali egzaminu gimnazjalnego, który ma się rozpocząć właśnie w tym dniu. - To jest najważniejsze wyzwanie i stawiamy mu czoła - mówi Danuta Papaj Pełnomocnik Prezydenta Kielc. - Zgłaszamy pracowników ratusza, którzy mają uprawnienia pedagogiczne oraz pracowników MOPR z takim wykształceniem, na listę kuratora. Najważniejsze jest to, aby egzamin gimnazjalny, mimo akcji protestacyjnej przebiegł prawidłowo, dlatego, że dzieci nie potrzebują podwójnych stresów - podkreśla.