DzielNa7 - pierwszy w Kielcach free shop

12-04-2019

W Kielcach ruszył pierwszy free shop. DzielNa7 znajduje się przy ul. Leśnej 7.

To wspólna inicjatywa Świętokrzyskie jest Kobietą oraz stowarzyszenia Impakt. - Zainspirowaliśmy się poznańską Po-Dzielnią - miejscem, gdzie wszystko jest za darmo. Główną ideą obu projektów - tak poznańskiego, jak i naszego, kieleckiego, jest wydłużenie życia przedmiotów, ograniczenie konsumpcjonizmu, promowanie upcyklingu i umiejętności naprawiania przedmiotów – informuje pomysłodawczyni projektu Katarzyna Perdzyńska - Zarzeczny. Zasady są proste: Przynieś sprawną rzecz, której nie używasz, a chcesz, by komuś posłużyła, i zostaw ją u nas za darmo. Przyjdź i zobacz, czy wśród zostawionych rzeczy nie ma czegoś dla Ciebie - jeśli tak, to weź, co chcesz. Za darmo - dodaje. Jeśli będziecie chcieli nam coś przynieść, to prosimy o pojedyncze sztuki, a nie worki pełne rzeczy – apeluje.

DzielNa7 będzie mieścić się w siedzibie stowarzyszenia Impakt, a otwarta będzie początkowo raz w tygodniu - o dokładnych godzinach otwarcia inicjatorzy będą  informować na bieżąco na Facebooku.

Uwaga: nie są przyjmowane wielkie gabaryty, sprzęty, które nie działają czy zniszczone oraz ubrania.