List prezydenta Kielc do świętokrzyskich parlamentarzystów

12-04-2019

Prezydent Kielc Bogdan Wenta zwrócił się dziś do parlamentarzystów reprezentujących województwo świętokrzyskie z prośbą o aktywne działanie i rozmowy z przedstawicielami rządu, o jak najszybsze zakończenie sporu i doprowadzenie do porozumienia z nauczycielami.

Treść listu:

W związku z licznymi apelami o pomoc ze strony nauczycieli, którzy biorą udział w ogólnopolskim strajku, ale także rozmowami z rodzicami uczniów uczęszczających do kieleckich szkół, zwracam się do parlamentarzystów reprezentujących województwo świętokrzyskie z prośbą  o aktywne działanie i rozmowy z przedstawicielami rządu o jak najszybsze zakończenie sporu i doprowadzenie do porozumienia z nauczycielami. Obecna sytuacja nie jest korzystna dla żadnej ze stron - uczniów, rodziców, nauczycieli, ale również władz samorządowych i państwowych. Edukacja to jeden z najważniejszych elementów życia społecznego, od którego zależy przyszłość naszego narodu. Z tego względu trzeba zrobić wszystko, by stanąć ponad podziałami i dla dobra ogółu społecznego, doprowadzić do rozwiązania, które będzie do zaakceptowania dla obu stron.

Ze strony Miasta Kielce, dokładamy wszelkich starań, by te trudne dni były jak najmniej uciążliwe dla uczniów. Na wysokości zadania stanęli dyrektorzy naszych placówek oświatowych, którzy pomimo strajku sprawili, że egzaminy gimnazjalne mogą odbywać się bez zakłóceń. Zadbaliśmy także o opiekę nad pozostałymi dziećmi, oferując im szereg zajęć w naszych instytucjach kulturalnych i sportowych oraz ośrodkach pomocy społecznej - m.in. w świetlicach środowiskowych, ale również w klubach seniora. Począwszy od niedzieli, 7 kwietnia, każdego dnia w siedzibie Urzędu Miasta Kielce odbywają się posiedzenia sztabu kryzysowego, gdzie na bieżąco reagujemy na nowe sytuacje. Pozostajemy także w stałej współpracy z Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W przypadku dostrzeżenia możliwości dalszej pomocy ze strony mojej oraz podległych mi służb, pozostaję do Państwa dyspozycji. Jednocześnie apeluję do Państwa o wspólne działania parlamentarzystów regionu świętokrzyskiego dążące do zakończenia konfliktu.

Bogdan Wenta

Prezydent Miasta Kielce