Koncert i projekcja filmu w ramach obchodów Roku Edelmana

15-04-2019

W ramach obchodów Roku Marka Edelmana Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na dwa wydarzenia, które odbędą się w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7 w Kielcach.

24 kwietnia o godzinie 18.00 odbędzie się pokaz filmu "Kronika Powstania w Getcie Warszawskim według Marka Edelmana" w reżyserii Jolanty Dylewskiej zrealizowanego dzięki Stowarzyszeniu Otwarta Rzeczpospolita.

28 kwietnia o godzinie 18.00 będzie miał miejsce koncert jazzowy, podczas którego odbędzie się prezentacja prac nadesłanych na konkurs imienia Marka Edelmana, organizowany przez redakcję miesięcznika "Charaktery".

Roman Ott Trio to mieszanka kompozycji lidera, Romana Otta, berlińskiego saksofonisty, którego styl wprost odsyła nas do tradycji wyznaczonej przez Colemana Hawkinsa, Charlie Parkera, czy Cannonballa Adderleya, ze standartami jazzowymi. Towarzyszyć mu będą Frank Parker (USA) na perkusji i Andres Grop (Szwecja).

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny.