Informacja dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą związaną z opieką nad dziećmi do lat 3

30-04-2019

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie miasta Kielce związaną z opieką nad dziećmi do lat 3 lub o kodzie PKD 8891Z – Opieka dzienna nad dziećmi :

Podklasa ta obejmuje:

• działalność żłobków,
  • pozostałą opiekę dzienną nad dziećmi, włączając dzieci niepełnosprawne.

Podklasa ta nie obejmuje:

• wychowania przedszkolnego, sklasyfikowanego w 85.10.Z.

zobligowani są zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi do lat 3 (Dz.U. 2018.603) do rejestracji lub zgłoszenia do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Kielce.

Wpisu do rejestru (dot. żłobków, klubów dziecięcych) lub zgłoszenia do wykazu (dot. dziennych opiekunów) trzeba dokonać elektronicznie  poprzez niżej wymienioną platformę:

Przedsiębiorcy którzy nie prowadzą wyżej wymienionej działalności, a mają ją wpisaną jako wykonywaną proszeni są o aktualizację wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/) lub w Urzędzie Miasta Kielce.

Termin na rejestrację, zgłoszenie bądź aktualizację powyższych danych upływa z dniem 31.05.2019 r.

XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin