Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”

20-05-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Ośrodek Kultury „Ziemowit” w Kielcach organizuje w dniach 20-22 maja 9. Przegląd Filmów Edukacyjnych „Człowiek w poszukiwaniu wartości”. Impreza podobnie jak w latach poprzednich, adresowana jest do młodzieży szkolnej, studentów oraz nauczycieli i wykładowców. Celem projektu jest powszechna edukacja kulturowa, społeczna i obywatelska oraz uwrażliwienie młodych odbiorców na pozytywne wartości i humanistyczne treści prezentowanych filmów. Wręczone zostaną też Filmowe Ziemowity - statuetki przyznawane twórcom, bohaterom filmowym, ludziom i instytucjom wnoszącym istotny wkład w edukacyjną działalność filmową. W tym roku uhonorowani zostaną:

• Konrad Łęcki w kategorii "Twórca filmowy"
  • Fundacja Świętokrzyska  Góry Historii w kategorii  "Multimedialny projekt edukacyjne"
  • Wytwórnia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w kategorii "Edukacja filmowa"
  •  Andrzej Kozieja za krzewienie sztuki filmowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych (współtwórca Przegladu Filmów Edukacyjnych, zmarły w 2016 roku)

Podczas tej edycji Przegladu Filmów Edukacyjnych odbedą się warsztaty filmowe z animacji dla młodzieży oraz 7. edycja konkursu filmowego "Kielecki klaps".

XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin