II Festiwal Muzyki Tanecznej w sierpniu w Amfiteatrze Kadzielnia

17-05-2019

Dziś w siedzibie TVP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa podczas której Prezes TVP, Jacek Kurski oraz Prezydent Kielc, Bogdan Wenta poinformowali o szczegółach II. Festiwalu Muzyki Tanecznej, który w dniach 10-11 sierpnia 2019 r. odbędzie się w Amfiteatrze Kadzielnia.

W zjawiskowej scenerii kieleckiego amfiteatru w  ramach tegorocznej edycji Festiwalu  pojawią się artyści i zespoły polskiej i zagranicznej sceny disco i dance. Na wielkiej multimedialnej scenie pojawi się niezwykła scenografia oraz wyjątkowe efekty specjalne. Producentem wydarzenia i podmiotem odpowiedzialnym za kształt artystyczny festiwalu jest TVP. Miasto Kielce jako Partner Strategiczny jest odpowiedzialne za zorganizowanie imprezy o charakterze masowym.

10 sierpnia odbędzie się konkurs na Taneczny Przebój Roku 2019. O to miano na scenie Amfiteatru Kadzielnia zmagać się będą najpopularniejsi twórcy polskiej muzyki disco: Boys, Baby Full, After Party,  Andre, Łobuzy, Top Girls, Extazy, Mejk, Kordian, MiG oraz Classic. Na scenie tego dnia wystąpią  także zagraniczne gwiazdy muzyki tanecznej.

11 sierpnia, w niedzielny wieczór na scenie Kadzielni zabłysną gwiazdy zagranicznej muzyki dance zaproszone na domówkę Marka Sierockiego. Dzięki mega-hitom takich wykonawców jak Francesco Napoli, Fun Factory,  Shaun Baker oraz wielu innych gwiazd muzyki disco i dance ten wieczór zapowiada się dyskotekowo. Na koniec domówki swoje największe przeboje wyśpiewa zespół Bayer Full, który świętować będzie 35-lecie swojej działalności.

Podczas konferencji prasowej Prezydent Kielc -  Bogdan Wenta podkreślił wartość promocyjną Festiwalu dla Miasta Kielce. W trakcie spotkania mediom pokazany został film promujący szlaki turystyczne Kielc, w tym także atrakcje obecne na Kadzielni. Prezydent z dumą wypowiadał się o walorach amfiteatru, poinformował o występie Kieleckiego Teatru Tańca podczas Festiwalu oraz zapowiedział bogaty repertuar festiwalowy Kielc w okresie wakacyjnym.

Transmisja z obu dni Festiwalu będzie miała miejsce w czasie rzeczywistym na antenie telewizyjnej Dwójki.

Lato w Mieście 2019
XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin