Zmiany w organizacji komunikacji miejskiej

12-06-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadza z dniem 29 czerwca 2019 r. zmiany w organizacji komunikacji miejskiej. W ramach drugiego etapu tzw. remarszrutyzacji zlikwidowane zostaną dwie linie autobusowe: 15 i 17, które według danych ZTM, nie są oblegane. W związku z tym zmiany stałe zostaną wprowadzone w kursowaniu sześciu kolejnych linii. Pasażerowie 15. będą mogli przesiąść się do autobusów nr: 103 i105, zaś podróżujący 17.  - do  107 i 30. Pozostałe zmiany, to nowe trasy linii nr 112, i 114.

- Wprowadzamy takty na kolejnych liniach. Wzmacniamy obsługę centrum. Zmiany są przemyślane, przeanalizowane i nie wprowadzają chaosu - poinformowała zastępca dyrektora ZTM Barbara Damian podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Główne założenia zmian, to: mniej linii, częstsze kursy i likwidacja jeżdżenia autobusów „stadami”.

Natomiast od 22 czerwca wprowadzony zostanie rozkład wakacyjny. Zmniejszy się częstotliwość kursowania linii 13, 34, 35, 46, 102, OW i OZ.  Na ten czas ZTM przywróci  drugą linię nocną N2.

Kolejne zmiany pasażerów komunikacji miejskiej w Kielcach czekają pod koniec września, w związku z dostosowaniem niektórych kursów pod potrzeby studentów.

Szczegóły drugiego etapu remarszrutyzacji

Lato w Mieście 2019