Letnia Szkoła Kultury, Historii i Języka Polskiego po raz kolejny w Kielcach

26-06-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Na zaproszenie władz miasta w Kielcach przebywają uczestnicy XIII Letniej Szkoły Kultury, Historii i Języka Polskiego. W ratuszu spotkali się z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą i jego zastępcą Marcinem Różyckim.

W skład tegorocznej grupy wchodzą uczniowie z Polskiej Sobotnio-Niedzielnej Szkoły Języka Polskiego działającej przy Konfederacji Polaków Podola w Winnicy oraz z Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie.

Goście wzięli udział w imprezach organizowanych z okazji Święta Kielc. Byli też na koncercie finałowym na Kadzielni, słuchali Tomasa Andersa. W programie pobytu znalazło się także zwiedzanie różnych zakątków Kielc,  centrum  miasta, a także  Muzeum Zabawek i Zabawy czy Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Młodzież nie mogła nie odwiedzić miejsc upamiętniających wieloletniego rezydenta Letniej Szkoły, ich przyjaciela - zmarłego 3 lata temu Andrzeja Koziei. Będąc w Polsce zwiedzają także różne inne miejsca, jak Warszawę, Rzeszów czy te w naszym regionie, jak Pacanów, Tokarnię czy Busko Zdrój. Podczas całego pobytu szlifują język polski i zdobywają wiedzę o kraju swoich przodków.

W ciągu 13 lat realizacji Letniej Szkoły Kultury, Historii i Języka Polskiego w projekcie wzięło udział blisko 600 osób.

Podsumowanie pobytu zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Lato w Mieście 2019