Akcja Lato w mieście i Festiwal Harcerski - warto wziąć udział

25-06-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Wiele okazji do rozwijania swoich zainteresowań, a przede wszystkim możliwość ciekawego spędzenia wakacji - tak w wielkim skrócie można opisać tegoroczną  Akcję lato w Mieście, której poświęcona została konferencja prasowa  w ratuszu. A w programie propozycje  sportowe i kulturalne oraz dużo zajęć na świeżym powietrzu. Będą zajęcia lekkoatletyczne, wakacje z futbolem, zajęcia strzeleckie, karate, kickboxing i żeglarstwo. Ponadto zajęcia taneczne, wokalne, muzyczne i plastyczne, na które zapraszają m.in. DK Zameczek i OK Ziemowit. Teatr Lalki i Aktora Kubuś po raz kolejny przeprowadzi akcję Hurra! Art, na spotkania i zajęcia literacko-plastyczne zapraszają filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Historii Kielc, DK Białogon, KCK, Geopark, KPT, Wzgórze Zamkowe czy Muzeum Narodowe w Kielcach  także proponują rozmaite zajęcia dla dzieci i młodzieży (szczegóły na stronie www.um.kielce.pl/latowmiescie).

Zdaniem prezydenta Kielc możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską byłaby zachętą dla dzieci i młodzieży do udziału w poszczególnych propozycjach Akcji Lato w Mieście.

Lato w Kielcach jest nierozłącznie związane z Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury Młodzieży Szkolnej. Jego 46. Edycja potrwa od 11 do 21 lipca.

W programie wydarzenia znalazły się koncerty na Kadzielni i na Rynku, warsztaty artystyczne oraz Miasteczko Festiwalowe. 14 lipca przez miasto przejdzie Korowód Festiwalowy (szczegóły na stronie www.wiatraczek.pl).

Koszty organizacji Festiwalu w 50% pokrywają instytucje publiczne w tym Miasto Kielce, Senat RP, Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 46-ej edycji wydarzenia weźmie udział przeszło 900 artystów pochodzących nie tylko z Polski, ale też np. z Armenii, Kanady czy Argentyny. Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, który organizują Związek Harcerstwa Polskiego i Chorągiew Kielecka, z dużym udziałem DK Białogon, jest jednym z elementów Harcerskiej Akcji Letniej. Składają się na nią w tym roku 52 różne formy wypoczynku.

Lato w Mieście 2019