II. edycja Festiwalu Muzyki Tanecznej

26-06-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

II. edycja Festiwalu Muzyki Tanecznej odbędzie się podczas wakacyjnego weekendu, w dniach 10-11 sierpnia 2019 r. w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Festiwal organizowany jest na mocy trójstronnej umowy pomiędzy Telewizją Polską S.A., Miastem Kielce i Kieleckim Centrum Kultury. Wydarzeniu temu poświęcona była konferencja prasowa w ratuszu. Wzięli w niej udział m.in. prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz zastępca prezydenta Marcin Różycki i Artur Sobolewski, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia koncertowego, dla kielczan, gości oraz telewidzów z całej Polski, wystąpi 26 polskich i zagranicznych artystów z nurtu muzyki disco i dance.  W trakcie tegorocznego Festiwalu – oprócz artystów już ogłoszonych przez Telewizję Polską i Miasto Kielce - wystąpią: Limahl, No Mercy, Danzel, Zenon Martyniuk, Weekend, Playboys.

Dni festiwalowe wyglądają następująco:

10 sierpnia - „Najlepszy Polski Hit Taneczny 2019”: Zenon Martyniuk, Weekend, After Party, Boys, Łobuzy, Top Girls, Andre, Baby Full, Extazy, Mejk, Kordian, M.I.G, Classic, Piękni i Młodzi, Bayer Full oraz gościnie No Mercy.

11 sierpnia - „Szalona Domówka Marka Sierockiego, czyli Największe Polskie i Światowe Przeboje do Tańca”: Dr Alban, Lou Bega, Limahl, Fun Factory, Stefano Terrazzino, Shaun Baker, Francesco Napoli, Danzel, Playboys, Wanda i Banda. Tego dnia w ramach benefisu artystycznego z okazji 35 – lecia działalności scenicznej swoje największe przeboje zaśpiewa zespół Bayer Full.

Koncerty poprowadzą: 10 sierpnia: Norbi, Mateusz Szymkowiak oraz Edyta Herbuś, a 11 sierpnia: Marek Sierocki, Marcelina Zawadzka, Izabela Krzan, Mateusz Szymkowiak.

Lato w Mieście 2019