Bezpłatne przejazdy dla uczniów w wakacje

28-06-2019

Zgodę na bezpłatne przejazdy komunikacją miejską podczas wakacji dla uczniów z Kielc wyrazili radni podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Kielce. To inicjatywa prezydenta Bogdana Wenty.  W głosowaniu wzięło udział 22 radnych. 21 osób było za, jeden radny nie oddał głosu.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Kielcach mają do 31 sierpnia 2019 r. dzieci w wieku od 4 do 7 lat oraz uczniowie  szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zamieszkali na terenie Kielc. Uprawnieniem do bezpłatnego przejazdu w przypadku dziecka w wieku od 4 do 7 lat jest oświadczenie opiekuna o wieku dziecka, a w przypadku uczniów - okazanie ważnej legitymacji szkolnej.

Podczas sesji rajcy przegłosowali także projekt uchwały w sprawie zamiany działek między miastem, a samorządem województwa świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że porozumienie przewiduje przekazanie nieruchomości przy ul. Wrzosowej w Kielcach pod budowę Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar, pozyskanie przez Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nieruchomości przy ul. Langiewicza w Kielcach, gdzie będzie budowana nowa siedziba NFZ oraz pozyskanie przez województwo świętokrzyskie nieruchomości przy ul. Bęczkowskiej w Kielcach, gdzie swoją siedzibę wybuduje Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Lato w Mieście 2019