Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" z nagrodami

01-07-2019

Dwie nagrody główne otrzymał Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” na jednym z najważniejszych konkursów teatralnych w kraju. W tegorocznym, prestiżowym, 25 Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej zgłoszonych zostało aż 130 spektakli z 81 teatrów z całego kraju. Były to głównie przedstawienia teatrów dramatycznych, adresowane do widzów dorosłych i takie też w większości znalazły się w finałowej dwunastce konkursu.


Był wśród nich także lalkowy, familijny spektakl „Pod adresem marzeń” na podstawie tekstu Elżbiety Chowaniec, zrealizowany w kieleckim „Kubusiu”. I to właśnie dla tej realizacji jury przyznało aż dwie nagrody główne: za scenografię dla Marka Zákosteleckiego (który też sztukę reżyserował), jak również za muzykę dla Martina Husovskiego. Zważywszy na wieloletnią tradycję i rangę konkursu, to ogromny sukces „Kubusia“, który cieszy tym bardziej, że inscenizacja odnosi się do lokalnej historii siedziby Teatru, przy ulicy Dużej 9.

 

Ideą Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej jest popularyzacja współczesnego dramatu polskiego oraz wspomaganie i nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych. Wsparcie ma tu też charakter nie tylko prestiżowy, ale czysto praktyczny, gdyż nagrodzone teatry uzyskują częściowy zwrot kosztów produkcji docenionych spektakli. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Teatralny w Warszawie (tam też, odbyła się 28 czerwca uroczysta, jubileuszowa gala konkursu) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Spektakl „Pod adresem marzeń” miał premierę w styczniu, na kielecką scenę powróci po wakacjach. Przedstawienie jest jedną z propozycji „Kubusia” w obszarze współczesnej dramaturgii dla dzieci, ale Teatr z powodzeniem i sukcesami realizuje również tytuły klasyczne. Co potwierdza chociażby przyznana dwa miesiące temu nagroda za przedstawienie dziecięce („Mały Tygrys Pietrek”) na 44 Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Żywa“, czyli drugim ważnym, ogólnopolskim konkursie, promującym z kolei literaturę dawną. 

 

Wszystkie te wyróżnienia są z pewnością doskonałym zamknięciem teatralnego sezonu, ale „Kubuś” nie zwalnia tempa także latem. Już w sierpniu Teatr zaprasza na gorący w artystyczne atrakcje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Zainicjowany przed pięcioma laty przegląd odbywa się przez trzy weekendy w miesiącu, jako propozycja na ciekawe lato w mieście.


Szczegóły bogatego programu spektakli, filmów, słuchowisk i warsztatów -  już wkrótce! 

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Idea Kielce
Idea Kielce
Lato w Mieście 2019
Lato w Mieście 2019
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571