„Utracone/Poszukiwane/Oswojone Dziedzictwo Kulturowe”

02-07-2019

W dniach 4-6 lipca w Kielcach odbywać się będzie konferencja naukowa ph. „Utracone/Poszukiwane/Oswojone Dziedzictwo Kulturowe”. Jego organizatorami są: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Międzynarodowa Organizacja Sztuki Ludowej (IOV) - Sekcja Polska oraz Muzeum Zabawek i  Zabawy w Kielcach.

Uczestnicy będą mogli zgłębić znaczenie dziedzictwa kulturowego, a także dylematy i paradoksy towarzyszące rozważaniom na jego temat. Wydarzenie wpisuje się zakres zainteresowań wszystkich badaczy dziedzictwa kulturowego w każdym z jego zróżnicowanych ujęć, a także pedagogów i dydaktyków wykorzystujących etnografię w swojej pracy.
Konferencja organizowana jest także dla uczczenia przypadających w 2019 r. 30. rocznicy działalności Sekcji Polskiej The International Organization of Folk Art oraz 40. rocznicy istnienia Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Obrady będą miały miejsce w Aulach CEARTU, na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul, Krakowska 11.
Po uroczystym otwarciu konferencji 4 lipca o godzinie 9:00, połączonym z Jubileuszem 30. rocznicy działalności IOV- Sekcja Polska, rozpocznie się sesja plenarna konferencji a także sesje tematyczne.

O godz. 18:00 w Muzeum Laurensa Hammonda (oddział MZiZ, ul. Kościuszki 13) będzie miało miejsce spotkanie związane z jubileuszem 40. rocznicy działalności Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. W planach także, oprócz kolejnej sesji plenarnej i sesji tematycznych, również zwiedzanie skansenu w Tokarni, oraz panel dyskusyjny.
Pełny program konferencji znaleźć można na internetowej stronie organizatora.

Lato w Mieście 2019