Kielce miastem etapowym jubileuszowego wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków

04-07-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Nasze miasto gościło uczestników 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, który rozgrywany jest od 2 do 6 lipca na trasie z Łodzi do Krosna. To właśnie Kielce obok wspomnianej Łodzi, wymieniane są w gronie liderów miast etapowych w historii tego prestiżowego wyścigu. Fakt ten podkreśliła pamiątkowa statuetka dla prezydenta Bogdana Wenty, którą w jego zastępstwie odebrał Marcin Różycki.

Tuż przed startem honorowym do III etapu wyścigu, prowadzącego z Kielc do Radomia, na placu przy pomniku Henryka Sienkiewicza odbyła się dekoracja najlepszej drużyny wyścigu i prezentacja liderów poszczególnych klasyfikacji. Wśród startujących ekip po dwóch etapach liderem jest Voster ATM Team, którego dyrektorem sportowym jest kielczanin, Mariusz Witecki.

W żółtej koszulce lidera wyścigu wystartował do kolejnego etapu Norman Vahtra z estońskiej Cycling TARTU. W białej pojechał reprezentujący barwy CCC Development Team Patryk Stosz, a w koszulce lidera klasyfikacji młodzieżowej wystartował Niemiec Paul Taebling z LKT Team Brandenburg.

Kilka chwil po prezentacji drużyn i dekoracji liderów poszczególnych klasyfikacji nastąpił start honorowy do III etapu. Sygnał dał zastępca prezydenta Marcin Różycki. Później kolarze ulicami Kielc przejechali na start ostry zlokalizowany na ul. Sandomierskiej. Stamtąd ruszyli na trasę liczącą nieco ponad 170 kilometrów. Po drodze zameldują się m.in. na pierwszej premii górskiej w Klonowie na 29 kilometrze, przejadą obok dębu Bartek i przez Końskie, by po kilkunastu następnych kilometrach opuścić granicę naszego województwa i zameldować się na mecie w Radomiu.

Kolejny, czwarty, prowadzić będzie ze Skarżyska – Kamiennej do Stalowej Woli, a ostatni piąty, to etap Tarnobrzeg – Krosno. Tam też 6 lipca poznamy zwycięzców jubileuszowego, 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Lato w Mieście 2019