Mali odkrywcy - wielkie możliwości

08-07-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat uczą się fotografowania i szlifują swoje umiejętności podczas wakacyjnych warsztatów MALI ODKRYWCY – WIELKIE MOŻLIWOŚCI  w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Dziś rozpoczyna się kolejny cykl zajęć, których celem jest zapoznanie uczestników z podstawami fotografii oraz uwrażliwienie ich na otaczający świat.

Bezpłatne warsztaty prowadzone są przez BWA od wielu lat i cieszą się ogromną popularnością. Miejsca na trzech turnusach rozeszły się błyskawicznie po ogłoszeniu zapisów. Z oferty skorzysta tego lata w sumie około 50 młodych miłośników fotografii..

Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 14.00. Każdy uczestnik musi mieć własny aparat fotograficzny lub telefon z aparatem o dobrej rozdzielczości.-  Dzieci wraz z instruktorami wyruszają w teren i wykonują fotograficzne zadania. Jest to architektura, pejzaż, motyw w galerii sztuki, muzeum czy teatrze… Ważnym aspektem zajęć jest zwiedzanie miasta i poznawanie kieleckich instytucji kultury - podkreśla Magdalena Leśniak z działu edukacji BWA.

W bieżącym tygodniu w ramach warsztatów Mali odkrywcy odwiedzą m.in. Teatr im. Żeromskiego, OMPiO, Instytut Dizajnu oraz podziemia Wojewódzkiego Domu Kultury.

Warsztaty prowadzą: Antoni Myśliwiec – fotograf, dr Magdalena Leśniak – malarka, dr Joanna Biskup-Brykczyńska – plastyk. Dodatkowo zajęcia „Przygoda z optyką” prowadzi artystka plastyk i fotografik Karolina Falkiewicz.

Jesienią najlepsze fotografie Małych Odkrywców zobaczyć będzie można na wystawie w BWA. Trafią one także do katalogu.

Lato w Mieście 2019