Medale dla wokalistów z MDK

08-07-2019

Z kilkunastoma medalami wróciła ze słonecznej Italii  grupa podopiecznych Studia Piosenki SAMI z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach prowadzonego przez Samuelę Modzelewską.

Wokalistki uczestniczyły w prestiżowym XVIII Międzynarodowym Festiwalu "Magia Italiana" w Rimini. W festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z 12 europejskich krajów (Malta, Szwecja, Włochy, Polska, Gruzja, Kosowo, Bułgaria, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Ukraina, Estonia). Podopieczni kieleckiego MDK byli zdecydowanie najlepszą grupą na festiwalu zdobywając ogromną ilość nagród, w tym 5 x I miejsce, 2 x II miejsce, 5 x III miejsce. Ich występy wzbudziły uznanie nie tylko jurorów, ale także zagranicznych instruktorów i uczestników festiwalu.

- Był to bardzo udany wyjazd, który mógł dojść do skutku m.in. dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta Kielce, za co serdecznie dziękujemy - podsumowują wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.

Wielkie brawa i ogromne gratulacje dla naszych laureatów. Udział w międzynarodowym festiwalu kieleckich młodych talentów był wspaniałą formą promocji zagranicznej naszego Miasta. Była to również okazja do dystrybucji informatorów nt. atrakcji turystycznych Kielce oraz zaproszeń na organizowane w nim wydarzenia artystyczne i festiwalowe.

Fot. Przemysław Sękowski

Lato w Mieście 2019