O powstaniu klubu seniora prezydent rozmawiał z mieszkańcami Barwinka

09-07-2019

Prezydent Miasta Kielce, Bogdan Wenta oraz zastępca prezydenta, Danuta Papaj w poniedziałek wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcami osiedla Barwinek oraz zarządem i radą nadzorczą Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Pionier.

W trakcie spotkania dyskutowano na temat rozstrzygnięcia problemu związanego z utworzeniem na osiedlu Klubu Seniora. Jedna z koncepcji, przedstawionych przez spółdzielnię, zakładała możliwość budowy obiektu przeznaczonego pod klub w miejscu dotychczasowego placu zabaw. Temu pomysłowi sprzeciwiła się znaczna grupa mieszkańców osiedla.

Jak zapowiedziały na spotkaniu władze miasta, z funduszy miejskich nie powstanie budynek w tym miejscu. Miasto rozpatrzy możliwość adaptacji jednego z istniejących budynków pod Klub Seniora, jeżeli uda się wygospodarować środki na modernizację w budżecie miasta. Prezydent Bogdan Wenta zachęcał mieszkańców do dalszych rozmów na ten temat i wypracowania porozumienia między mieszkańcami, a przedstawicielami spółdzielni.

Spotkanie na Barwinku zostało zorganizowane z inicjatywy radnego Michała Brauna.

Lato w Mieście 2019