Na Stoku, Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie bez ciepłej wody

10-07-2019

Rozpoczęła się przerwa w dostawach ciepłej wody dla odbiorców w osiedlach Na Stoku, Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie. Utrudnienia wiążą się z konieczną przebudową ciepłowniczej sieci magistralnej.

Prace  będą prowadzone  do 28 lipca br. w  systemie całodobowym,  co  skróci do  3  tygodni okres  braku dostaw  ciepłej  wody  dla  około  25  tysięcy  mieszkańców  Osiedla  Na  Stoku,  Słoneczne  Wzgórze,  Osiedla  Świętokrzyskie.

Prace  związane ze  zwiększonym  hałasem  będą  prowadzone  w  godzinach od  6.00 do  22.00, a  jedynie  w  rejonie  stacji  paliw  możliwe  jest  ich prowadzenie  w  godzinach  od  22.00  do  6.00. Prace nieemitujące nadmiernego  hałasu  prowadzone  będą  w  trybie  ciągłym  czyli  przez  całą dobę.

Ciepłociąg będzie wymieniany po istniejącej trasie, na terenie stacji paliw Circle K oraz pod ul. Bp. Jaworskiego, co wymaga dłuższej niż w poprzednich latach przerwy w dostawach ciepłej wody dla odbiorców w osiedlach Na Stoku, Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie.

- Na tym terenie jest bardzo gęsta infrastruktura podziemna, uniemożliwiająca wykonanie ciepłociągu równolegle, tak jak robiliśmy to w poprzednich latach, gdy w czasie przerw w dostawach ciepłej wody, jedynie łączyliśmy nowo wybudowane i stare odcinki sieci ciepłowniczej - wyjaśnia Anna Niedzielska, rzecznik MPEC w Kielcach.

W czasie przerwy stare sieci ciepłownicze zostaną zdemontowane i zastąpione nowymi, wykonanymi w technologii rur preizolowanych. Prace będą prowadzone wzdłuż ul. Warszawskiej, pod ulicą Bp. Jaworskiego oraz w komorze ciepłowniczej K-2 znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Bp. Jaworskiego. Dlatego również kierowcy muszą liczyć się ze zmianami organizacji ruchu na skrzyżowaniu, które z uwagi na szeroki zakres robót zostanie częściowo zajęte na czas przebudowy.

- Serdecznie przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia. W czasie przerwy w dostawach ciepłej wody prace będą prowadzone całodobowo w sposób ciągły, aż do momentu przywrócenia dostaw ciepłej wody - dodaje A. Niedzielska.

Modernizowana przez kielecki MPEC od trzech lat magistrala ciepłownicza przy ul. Warszawskiej została zbudowana 44 lata temu w przestarzałej technologii kanałowej, która obecnie jest już zawodna. Realizacja inwestycji ma na celu podniesienie bezpieczeństwa dostaw ciepła do północnych osiedli Kielc. Nowa część ciepłociągu jest budowana w technologii pozwalającej na szybką i dokładną lokalizację awarii.

Lato w Mieście 2019