Zgłoś się na Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

11-07-2019

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ogłasza nabór na bezpłatne, wakacyjne warsztaty medialne i teatralne dla młodzieży, które odbędą się w ramach V Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 lipca 2019 roku.

Dwa formaty bezpłatnych warsztatów, adresowanych do młodzieży w wieku od 12 lat, organizuje w tym roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” jako działania towarzyszące piątej edycji Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Oba moduły zajęć - medialnych i aktorskich - odbywać się będą w sierpniu, w Teatrze przy ul. Dużej 9, pod okiem profesjonalistów, stwarzając nastolatkom możliwość do rozwijania talentów, pogłębiania zainteresowań i artystycznej przygody. Będzie też darmowe uczestnictwo w wydarzeniach przeglądu, ich współtworzenie i relacjonowanie.

Warsztaty medialne obejmują 3-godzinne spotkania z dziennikarzami lokalnych redakcji, podczas których uczestnicy nie tylko poznają tajniki reporterskiego fachu, ale też spróbują go w praktyce.

Aby zgłosić się na zajęcia wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie do 31 lipca 2019 roku. W tytule maila należy wpisać „warsztaty medialne”, a wyniki naboru (decyduje kolejność zgłoszeń) ogłoszone zostaną na stronie Teatru 1 sierpnia 2019 roku.

W taki sam sposób odbywają się też zapisy na niezależne od medialnych, zajęcia teatralne, z tą tylko różnicą, że temat maila zgłoszeniowego powinien brzmieć: „warsztaty teatralne”. Osoby które zechcą skorzystać z obu propozycji mają oczywiście taką możliwość, muszą jednak wysłać na wskazany adres dwa zgłoszenia.

Warsztaty teatralne odbywać się będą od 21 do 24 sierpnia w formie 3-godzinnych prób, które poprowadzi reżyser teatralny i dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” - Robert Drobniuch. Uczestnicy wraz z prowadzącym przygotują wspólnie aktorskie czytanie sztuki dla młodzieży „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie” Elżbiety Chowaniec. Całość tych działań zwieńczy otwarty, inscenizowany pokaz dla publiczności 24 sierpnia, w ramach Festiwalu Hurra! ART!

Szczegółowych informacji o realizowanych zajęciach i programie Festiwalu udziela: Karolina Gregorczyk tel. 698-859-302,

Informacje te będą też wkrótce dostępne na stronach: www.teatrkubus.pl oraz www.hurrart.pl

Lato w Mieście 2019