Kalejdoskop - zaprezentuj swój pomysł na Kongresie Polityki Miejskiej

20-09-2019

Już 14 i 15 listopada zawita do Kielc ważne, ogólnopolskie wydarzenie - Kongres Polityki Miejskiej - organizowane przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W kongresie ma uczestniczyć blisko 1000 osób, gości z kraju i zagranicy, a dyskusje oscylować będą wokół  takich tematów jak inwestycje PPP, zieleń miejska, polityka przestrzenna, programy socjalne i wiele innych. Warto zapisać się już dziś także do sesji kalejdoskopowych, aby podzielić się własnym pomysłem na to, jak zmieniać miasto na lepsze.

Rejestracja udziału w Kongresie Polityki Miejskiej została uruchomiona jeszcze w sierpniu, a obecnie każdy zainteresowany ma także możliwość zgłoszenia swojego pomysłu do sesji kalejdoskopowej. Kalejdoskop to forma prezentacji własnego projektu przed szeroką publicznością w krótki, dynamiczny sposób. Z takiego przekazu mogą skorzystać m.in. lokalni aktywiści, doktoranci, studenci, społecznicy, dziennikarze czy przedsiębiorcy, którzy chcieliby opowiedzieć o swoim pomyśle w następujących tematach:

- miasto dla wszystkich

- środowisko i adaptacja do zmian klimatu

- transport i mobilność miejska

- kształtowanie przestrzeni

- mieszkalnictwo społeczne

Organizatorzy Kongresu przyjmują zgłoszenia do sesji kalejdoskopowych w ramach programu Kongresu Polityki Miejskiej pod adresem kongres@irmir.pl  do końca września. Wystąpienie może trwać do 4 minut. W poprzednich edycjach Kongresu kalejdoskop cieszył się wielkim zainteresowaniem, zarówno ze strony prelegentów, jak i słuchaczy. Dlatego już dziś zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania swojego uczestnictwa oraz do udziału w Kongresie. Więcej informacji znajduje się na stronie Kongresu: http://kongres.miasta.pl/