Stypendia dla studentów z Winnicy na Ukrainie

27-09-2019

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce informuje o zbliżającym się naborze wniosków o przyznanie stypendium Miasta Kielce na rok akademicki 2019/2020 dla studentów jednolitych studiów stacjonarnych, studiów stacjonarnych pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia realizowanych na uczelni wyższej w Kielcach, będących absolwentami szkół średnich i wyższych z miasta partnerskiego Kielc - Winnicy na Ukrainie.

Prawo do ubiegania się o stypendium przysługuje studentom, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

1. posiadają status studenta jednolitych studiów stacjonarnych, studiów stacjonarnych pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia realizowanych na uczelni wyższej w Kielcach,
  2. są absolwentami szkoły średniej lub wyższej w Winnicy na Ukrainie,
  3. w terminie określonym regulaminem uczelni zaliczyli dany rok studiów poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie stypendium
  4. nie przebywają na urlopie, o którym mowa w art. 172 ust. 1 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, z wyjątkiem urlopów naukowych i w ramach stypendiów zagranicznych.

Ważne!

Z uwagi na wygaszanie programu stypendialnego do dnia 30.09.2021 r., stypendia będą przyznawane jedynie studentom, którzy kontynuują studia na kolejnym roku.

Wnioski o przyznanie stypendium należy składać osobiście w sekretariacie Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce, ul. Strycharska 6 w terminie 1-15 października 2019 r. lub przesyłką pocztową na adres Urząd Miasta Kielce, ul. Rynek 1.

Szczegółowe informacje oraz druki do pobrania znajdują się w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu ul. Strycharska 6, pok.  nr 511, nr tel. 36-76-635, 36-76-626 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce (poniżej).