Dyplomaci gościć będą w Kielcach i regionie

27-09-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Przedstawiciele korpusu dyplomatycznego akredytowani w RP przez trzy dni będą zwiedzać Kielce i region. To kolejna wizyta organizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z władzami administracyjnymi i samorządowymi miasta oraz województwa. Temu wydarzeniu poświęcona została konferencja prasowa w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wzięli w niej udział m.in. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc i Renata Janik, wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego. Wizyta grupy ponad 50 ambasadorów to wielki prestiż i okazja do pokazania miejsc ciekawych i wyjątkowych na terenie województwa świętokrzyskiego jak np. Muzeum Wsi Kieleckiej czy Zakłady Porcelany w Ćmielowie i nie tylko. Przedstawiciele korpusu dyplomatycznego będą gościć w Kielcach i regionie od 4 do 6 października.