MUP patronem merytorycznym I Konferencji Online

01-10-2019

24 października odbędzie się konferencja zatytułowana „O doradztwie zawodowym PRAKTYCZNIE”. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w całości zrealizowane w wirtualnej sali. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

Organizatorami tej innowacyjnej konferencji o międzynarodowym zasięgu są poznańska Akademia Webinaru i świdnickie Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne. Podczas wirtualnego spotkania zostaną poruszone dwa ważne aspekty poradnictwa kariery: trendy i rozwój oraz metody i narzędzia. Każdy z prelegentów będzie miał na swoje wystąpienie 20 minut. Wykładowcy skupią się na praktycznej stronie realizacji usługi doradztwa szkolnego, zawodowego i akademickiego. Po wydarzeniu każdy z uczestników otrzyma przydatne materiały.

Patronem merytorycznym konferencji został Miejski Urząd Pracy w Kielcach, który jest jedną z najczęściej nagradzanych za jakość poradnictwa zawodowego instytucji w Polsce (siedmiokrotny laureat Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i zdobywca biznesowej nagrody jakości QI International za realizację tej usługi). Urząd należy do grona liderów wdrażania e-learningu w praktyce działań Publicznych Służb Zatrudnienia (pierwsze szkolenia rapid e-learningowe MUP zorganizował już w 2011 roku). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta, dając tym samym po raz kolejny wyraz, że kwestie rynku pracy i wsparcia rozwoju karier są mu bliskie.

Program konferencji „O doradztwie zawodowym PRAKTYCZNIE” (24.10.2019 r.):

TRENDY I ROZWÓJ

18.00 Rozpoczęcie konferencji – Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica jako innowacja na skalę Polski /przedstawiciel Urzędu Miasta Świdnica

18:15 Nowoczesne trendy w doradztwie zawodowym /Barbara Górka, Fundacja Imago

18:35 Sztuka rozmowy doradczej /Maciej Barczak, Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu

18:55 Jobcoaching w praktyce /Karolina Głuszek

19:15 Trener pracy, efektywna metoda aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych /Magdalena Szul-Fryda

19:35 Trzy słowa o mnie, czyli nauka samoopisu w doradztwie zawodowym /Maciej Jonek, Psycholog

METODY I NARZĘDZIA

20:00 Innowacje w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy /Marcin Kuc, CET

20:20 Jak zostać Microsoft Innovative Educator Expert? Moodle i Office 365 w pracy doradcy zawodowego /Joanna Brosiło

20:40 Proste narzędzia pracy doradcy zawodowego /Sebastian Glaziński

21:00 Skąd czerpać dane o rynku pracy? / Klaudia Stano, Mapa Karier

21:20 Komiks i case study w doradztwie zawodowym /Agnieszka Ciereszko, Akademia Webinaru

21:40 Zakończenie konferencji i losowanie prezentów od Sponsorów

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: http://www.konferencja-doradztwo.pl/.