O modernizacji dworca PKP rozmawiano w ratuszu

01-10-2019

O ważnych inwestycjach - modernizacji dworca PKP w Kielcach oraz budowie infrastruktury parkingowej rozmawiano w poniedziałek w Urzędzie Miasta Kielce. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Kielce, Bogdan Wenta, Wojewoda Świętokrzyski, Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP, Maria Zuba, Małgorzata Zielińska, Członek Zarządu PKP S.A. wraz ze współpracownikami, a także przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Rozmowa dotyczącą modernizacji dworca była rzeczowa. Urząd Miasta zadeklarował chęć wsparcia inwestycji i najmu części pomieszczeń. Kwestię parkingu omawiano w szerokim aspekcie, tj. rozbudowy linii kolejowej nr 8, łącznie z infrastrukturą parkingową, która miałaby powstać nad torami i łączyłaby ul. Żelazną z ul. Mielczarskiego. Miasto Kielce pozostaje w dialogu z partnerami, wyrażając swoją chęć i gotowość do współuczestniczenia w tej bardzo ważnej dla miasta i regionu inwestycji.