Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

HACKATHON wydarzeniem towarzyszącym na KONGRESIE POLITYKI MIEJSKIEJ

03-10-2019

W dniach 14-16 listopada 2019 r. w Targach Kielce odbędzie się Kongres Polityki Miejskiej, największe w Polsce wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich na wszystkich poziomach zarządzania. Szacuje się, że w wydarzeniu weźmie udział blisko 1000 osób, przedstawicieli samorządów z całego kraju. Jedną z imprez towarzyszących Kongresowi będzie Hackathon Idea Kielce czyli wielki maraton dla entuzjastów programowania.

Dla uczestników Kongresu Polityki Miejskiej przygotowana została szeroka oferta paneli dyskusyjnych, debat i prelekcji w tematach związanych z architekturą miejską, mieszkalnictwem, transportem, środowiskiem, polityką społeczną, ideą smart city i in.  Program przewiduje możliwość wzięcia udziału w wizytach studyjnych i aktywnego włączenia się w Kongres poprzez sesje kalejdoskopowe oraz posterowe. Z dużą przychylnością spotkał się także pomysł biura Smart City kieleckiego ratusza, aby w ramach wydarzenia towarzyszącego w dniach 16–17 listopada zorganizować wielki maraton programistyczny – Hackathon Idea Kielce.


Pierwszy Hackathon w Kielcach odbył się w czerwcu ubiegłego roku, wzięło w nim udział ponad 170 młodych osób – głównie uczniów szkół średnich i studentów. W organizację włączyły się największe kieleckie uczelnie, firmy prywatne, mentorzy i urzędnicy. Był to sygnał, iż takie maratony promujące wiedzę i umiejętności programistyczne są w mieście bardzo potrzebne. Zorganizowanie drugiej edycji wydarzenia w powiązaniu z Kongresem Polityki Miejskiej to doskonała okazja, aby pokazać potencjał miasta w dziedzinie technologii informatycznych i edukacji przyszłych kadr dla branży IT.
Informacje na temat Hackathon Idea Kielce będą na bieżąco publikowane na głównej stronie Urzędu Miasta Kielce oraz Idea Kielce, a także na profilu Idea Kielce na Facebook’u. Wydarzenie jest jednym z działań projektowych współfinasowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 na podstawie umowy DPT/BDG-II/POPT/147/19.    


Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą Kongresu Polityki Miejskiej w Targach Kielce w dniach 14-16 listopada. Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny jest dostępny poprzez stronę https://kongres.miasta.pl/.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571