HACKATHON wydarzeniem towarzyszącym na KONGRESIE POLITYKI MIEJSKIEJ

03-10-2019

W dniach 14-16 listopada 2019 r. w Targach Kielce odbędzie się Kongres Polityki Miejskiej, największe w Polsce wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich na wszystkich poziomach zarządzania. Szacuje się, że w wydarzeniu weźmie udział blisko 1000 osób, przedstawicieli samorządów z całego kraju. Jedną z imprez towarzyszących Kongresowi będzie Hackathon Idea Kielce czyli wielki maraton dla entuzjastów programowania.

Dla uczestników Kongresu Polityki Miejskiej przygotowana została szeroka oferta paneli dyskusyjnych, debat i prelekcji w tematach związanych z architekturą miejską, mieszkalnictwem, transportem, środowiskiem, polityką społeczną, ideą smart city i in.  Program przewiduje możliwość wzięcia udziału w wizytach studyjnych i aktywnego włączenia się w Kongres poprzez sesje kalejdoskopowe oraz posterowe. Z dużą przychylnością spotkał się także pomysł biura Smart City kieleckiego ratusza, aby w ramach wydarzenia towarzyszącego w dniach 16–17 listopada zorganizować wielki maraton programistyczny – Hackathon Idea Kielce.

Pierwszy Hackathon w Kielcach odbył się w czerwcu ubiegłego roku, wzięło w nim udział ponad 170 młodych osób – głównie uczniów szkół średnich i studentów. W organizację włączyły się największe kieleckie uczelnie, firmy prywatne, mentorzy i urzędnicy. Był to sygnał, iż takie maratony promujące wiedzę i umiejętności programistyczne są w mieście bardzo potrzebne. Zorganizowanie drugiej edycji wydarzenia w powiązaniu z Kongresem Polityki Miejskiej to doskonała okazja, aby pokazać potencjał miasta w dziedzinie technologii informatycznych i edukacji przyszłych kadr dla branży IT.
Informacje na temat Hackathon Idea Kielce będą na bieżąco publikowane na głównej stronie Urzędu Miasta Kielce oraz Idea Kielce, a także na profilu Idea Kielce na Facebook’u. Wydarzenie jest jednym z działań projektowych współfinasowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 na podstawie umowy DPT/BDG-II/POPT/147/19.

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą Kongresu Polityki Miejskiej w Targach Kielce w dniach 14-16 listopada. Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny jest dostępny poprzez stronę https://kongres.miasta.pl/.