Starsi i młodzi razem - jedyne takie miejsce w Kielcach

09-10-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Pięciolecie działalności świętuje Klub Seniora przy ul. Naruszewicza w Kielcach. W budynku pod numerem 23 działa wspólnie z Klubem Wolna Strefa. To jedyna tego typu placówka w Kielcach, gdzie tak współpracują starsi i młodzi ludzie.- Myślę, że w przyszłości też trzeba mysleć o takiej integracji w róznych naszych działaniach na rzecz seniorów czy dzieci. Powinno się łączyć takie działania wlaśnie po to, żeby korzystać ze wspólnego doświadczenia - mówi Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc.

Pogram artystyczny, jaki uczestnicy zajęć zaprezentowali podczas jubileuszowej uroczystości oraz to, co mówią o codziennej działalności placówek, świadczy, że pomysł sprzed pięciu lat był przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". - Ten klub to jest moje życie. Co można robić po przejściu na emeryturę? Telwizor tylko oglądać? A tu mamy mnóstwo rozmaitych zajęć: językowych, teatralnych, tanecznych czy rekreacyjnych. Jestem taka szczęśliwa, że mogę tu razem z mężem przychodzić - podkreśla Krystyna Szymaniak, uczestniczka zajęć.

W Kielcach działa 13 Klubów Seniora. Pierwszy został utworzony w 2005 roku.

Cykl wydarzeń, które rozpoczęła 21 września Senioriada, zwieńczyI edycja imprezy pod nazwą „Kielce Seniorom. 60+ to nie wiek, to styl życia”. Prezydent Kielc zaprasza wszystkich do udziału w pionierskim w skali kraju wydarzeniu, skierowanym do osób starszych, które odbędzie się W dniach 10-12 października 2019 r. W programie: przekazanie seniorom „Kluczy do miasta”, występy wokalno-taneczne na scenie na Rynku, „Międzynarodowa Konferencja ds. Bezpieczeństwa Seniora” oraz Międzynarodowe Targi Seniora w Targach Kielce z programem pełnym atrakcji. Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.

Szczegóły na stronie kielceseniorom.pl