Inauguracja Roku Akademickiego Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej

09-10-2019

Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się 12 października br. o godz. 10.00 w Głównej Auli Wykładowej PŚK. Projekt pn. „Dziecięca Politechnika Świętokrzyska” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Raz w miesiącu - w soboty - spotkamy się w murach Politechniki Świętokrzyskiej, aby pokazać dzieciom, że nauka może być ciekawa, zabawna, fascynująca. Każde spotkanie - zjazd - będzie poruszał inne zagadnienia i składać się będzie z trzech paneli: jednego wykładu i dwóch różnych warsztatów. Idea przyświecająca temu projektowi to promocja nauki, przede wszystkim nauk ścisłych, kierunków politechnicznych oraz pokazanie, że nauka może być doskonałą zabawą, przygodą i pasją. Patronat honorowy nad projektem „Dziecięca Politechnika Świętokrzyska” objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Więcej informacji na stronie "Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej"