Kielce przygotowują się do okresu świąteczno - noworocznego

02-12-2019

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych zamontowało na Rynku sztuczną choinkę, na której zabłyśnie około 20 tysięcy lampek. Obok choinki zamontowana została brama świetlna, a na latarniach pojawiły się inne świecące ozdoby.
Podobne ozdoby zamontowano także na latarniach na krótkim odcinku ulicy Warszawskiej, na placu Najświętszej Marii Panny, ulicy Jana Pawła II oraz na całej ulicy Mickiewicza i Sienkiewicza. Tu dodatkowo naprzeciw dworca PKP ustawiono bombkę świetlną, a przy mostku przerzuconym nad Silnicą stanął fotel i świetlny Anioł.

Od dziś prowadzone będą próby oświetlenia, a w razie awarii zostaną na bieżąco usuwane.

6 grudnia, o godzinie 16.00 z udziałem Prezydenta Kielc, jego zastępców, Przewodniczącego Rady Miasta, jego zastępców i radnych, w asyście Św. Mikołaja światełka na choince ustawionej na Rynku uroczyście rozbłysną.