„Bądź EKO - nadaj przedmiotom drugie życie"

23-12-2019

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza do udziału w konkursie „Bądź EKO – nadaj przedmiotom drugie życie". Jego celem m.in. tworzenie proekologicznych wzorców zachowań oraz kształtowanie postaw, wartości, nawyków przestrzegania zasad ochrony środowiska naturalnego i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody czy też wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży dotyczącej powstawania problemów środowiskowych i przekonań, które zapewnią troskę i możliwość ochrony środowiska.

W Konkursie współfinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach mogą uczestniczyć szkoły podstawowe z siedzibą na terenie województwa świętokrzyskiego. Skierowany jest on do uczniów klas 0-VIII. Uczestnicy mogą wybrać jedną formę zadania konkursowego: plastyczną lub literacką.

W formie plastycznej udział mogą wziąć grupy 3-osobowe, które przygotują trójwymiarową pracę przestrzenną z wykorzystaniem metody upcyklingu. Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczno-techniczną, jednak wyłącznie przy użyciu elementów z surowców wtórnych. Skala wykonanej pracy jest dowolna, jednak praca nie może przekraczać wymiarów 50x50x100 cm.

W formie literackiej, polegającej na stworzeniu pracy pisemnej (apel, list, opowiadanie, wiersz, esej – do wyboru,) związanej z promowaniem postaw ekologicznych, może brać udział jeden uczestnik.  Praca może zajmować od 1 do 5 stron w formacie A4. Prace, które nie spełniają wymogów nie będą brały udziału w konkursie. Dodatkowo wymogiem jest, aby praca była napisana odręcznie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie Deklaracji Uczestnictwa i złożenie jej za pośrednictwem poczty do siedziby Organizatora (Kielecki Park Technologiczny, Energetyczne Centrum Nauki, ul. Olszewskiego 6, 25 – 663 Kielce) lub e-mailem (skan podpisanego dokumentu na adres: ecn@technopark.kielce.pl) w nieprzekraczalnym terminie do 21 stycznia 2020 r. do godziny 16.00 oraz dostarczenie zgód rodziców lub opiekunów prawnych na uczestnictwo w konkursie.

Termin wykonania i przekazania prac konkursowych mija 21 lutego 2020 r.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularze są dostępne na stronie internetowej.